Šachový klub Považské Podhradie

Vďaka agilným organizátorom z Dubnice sa objavil nový mládežnícky turnaj. Novodubnický šachový turnaj započítavaný do seriálu turnajov GPX ako aj majstrovstva trenčianskeho kraja sa hral v dome kultúry v Kolačíne na 9 kôl v nedeľu 4.2.2018. Na prvý ročník to bola vynikajúca účasť - 92 detí. 

Turnaj sa skončil veľkým úspechom pre Regionálnu šachovú akadémiu Považie. Celkovým víťazom sa stal Karol Kostelanský. Ďalší medailisti:

CH14:Kulich
1. miesto Karol Kostelanský
3. miesto Patrik Orgoň

 

CH11:
2. miesto Jakub Orgoň

 

CH8:
2. miesto Filip Kulich 

D11:
2. miesto Martina Šošovičková

 

Celkové výsledky: http://chess-results.com/tnr325593.aspx?lan=4&art=1&fed=ENG&turdet=YES&flag=30&wi=984

 

 

Veľká gratulácia Filipkovi Kulichovi, ktorý získal svoju prvú medailu.

 

Vážení šachoví priatelia,

opäť prišiel čas, keď je možné poukázať 2 percentá odvedenej dane občianskym združeniam a neziskovým organizáciám. ŠK Považské Podhradie venuje veľkú väčšinu svojej činnosti podpore šachu detí a mládeže, čoho dôkazom je úspešne fungujúca Regionálna šachová akadémia Považie a šachové krúžky v CVČ a ZŠ Považské Podhradie.

Preto si vás dovoľujeme osloviť, aby ste svoje dve percentá odvedenej dane poskytli práve občianskemu združeniu ŠK Považské Podhradie.

Na portáli finančnej správy boli uverejnené tlačivá, ktoré ako jediné možno použiť pre poukázanie dane. Predvyplnené tlačivá nájdete na

http://www.skpp.sk/index.php/ct-menu-item-30

Tam si môžete pozrieť aj sumár našej činnosti na poli podpory mládežníckeho šachu.

 

Ďakujeme.

Peter Bielik 

Vynikajúci výsledok dosiahli družstvá RŠA Považie v dorasteneckej lige. V medzikrajskom kole, ktoré sa uskutočnilo dňa 20.1.2018 v Nových Zámkoch, obsadilo A družstvo RŠA Považie (Bielik, Húdek, Šošovičková, Kostelanský) prvé miesto a B družstvo (Zahorček, Orgoň Patrik, Orgoň Jakub, Šošovičková Maťka) miesto tretie. Takže spolu s Nitrou A postupujú tieto družstvá do semifinále.

Video galéria: http://pmspotter.rajce.idnes.cz/DL_medzikraj_TN-NR_Nove_Zamky_20.1.2018/

Celkové výsledky: http://www.chess-results.com/tnr327762.aspx?lan=1

 

Medzikraj

Regionálne šachová akadémia Považie začína v novom roku s novým tréningovým cyklom "Šachová stratégia". Začína tréningom 11.1.2018 a bude pokračovať v priebehu jarnej časti tréningového cyklu akadémie. Bude ju viesť tréner Milann Chovanec, ktorý k tomuto cyklu poslal pár úvodných informácií:

Kurz :    Šachová stratégia

Šachová stratégia nás učí, čo máme hrať aby sme stáli čo najlepšie. Vychádza z hodnotenie pozície, ktorá je na šachovnici. Na základe tohto hodnotenia si stanovíme plán : „Čo by sme chceli dosiahnuť v najbližších ťahoch“. Potom počítame varianty, aby sme vedeli, či náš plán je reálny a ako ho môžeme uskutočniť. Viac sa dozviete na tréningu ...

Chovanec

Dňa 6.1.2018 sa v Dome Kultúry Považské Podhradie sa uskutočnila Dorastenecká liga mládežníckych družstiev. Družstvo tvoria štyria hráči s povinnou účasťou dievčaťa. Hralo sa  tempom 2 x 50 minút  s bonusom 10 sekúnd na ťah.

Konečné výsledky: http://chess-results.com/Tnr325172.aspx?lan=4

Fotogaléria: http://pmspotter.rajce.idnes.cz/Dorastenecka_liga_TN_kraj_Povazske_odhradie_6.1.2018/

Por.  Družstvo 1   2 3 4 TB1 TB2
1 RŠA Považie A * 4 9 11
2 RŠA Považie B ½ * 4 6 8
3 RŠA Považie D ½ 0 * 3 3
4 RŠA Považie C 0 ½ * 0 2

Víťazné družstvo: Šimon Húdek, Karol Kostelanský, Jakub Bielik, Janka Šošovičková.

DL2017 18