Šachový klub Považské Podhradie

Majstrovstvo Slovenska v zrýchlenom šachu mládeže sa uskutočnili v Ružomberku v dňoch 24. až 26. mája 2019. Regionálna šachová akadémia (RŠA) Považie pracujúca pod ŠK Považské Podhradie vyslala na turnaj silnú výpravu 19 mladých šachistov v kategóriách od 8 do 20 rokov.

V súťaži družstiev mladších žiakov nás reprezentovalo družstvo v zložení: Maroš Volánek, Veronika Dudoňová, Filip Kulich, Daniel Kulich. Družstvo podalo výborný výkon a v poslednom kole bojovalo o striebornú priečku. Žiaľ prehra ich posunula na ôsme miesto z 21 družstiev.

Nasledujúci deň bol turnaj jednotlivcov. Najviac nás potešili Filip Kulich, ktorý získal v kategórii chlapcov do 8 rokov striebornú medailu a Jakub Bielik svojím bronzom v kategórii chlapcov do 20 rokov. Potešil výkon Veroniky Dudoňovej, ktorá obsadila 5. miesto v kategórii dievčat do 12 rokov.